Dlaczego bezmięsne poniedziałki?


Wegetarianizm przez jeden dzień w tygodniu. Dlaczego warto? Jeżeli myślałeś już wcześniej o zmianie diety, udział w naszej kampanii może być szansą na poznanie nowych smaków i spróbowania innej kuchni. Osoby, które chciałyby przejść na wegetarianizm, ale nie wiedzą jak odpowiednio skomponować swoją dietę mogą w ramach naszej kampanii uzyskać dużo praktycznych wskazówek. Wystarczy zapisać się do naszego bezpłatnego newslettera tutaj.

Jeżeli lubisz mięso i nie masz ochoty z niego rezygnować, jeden wegetariański dzień w tygodniu, może nie tylko pomóc poprawić Twoje nawyki dietetyczne, ale też nauczyć wiele na temat kupowanych codziennie produktów. Dowiesz się jak czytać skład poszczególnych opakowań, nauczysz się zasad bilansowania posiłków, a przede wszystkim zadbasz o zdrowie!

Nawet jeden bezmięsny dzień w tygodniu, bogaty w warzywa, owoce i pełne ziarna zbóż ma szansę pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Wegetarianie są mniej narażeni na cukrzycę, choroby serca i nadwagę niż osoby pozostające na dietach tradycyjnych.

 

 

Metoda małych kroków to doskonałe narzędzie do powolnej, a jednocześnie skutecznej, zmiany swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych. Decydując się na jeden bezmięsny dzień w tygodniu nie masz nic do stracenia.

Bezmięsny poniedziałek to także wielka ulga dla naszej planety i środowiska. Zgodnie z danymi Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa współczesne, zmechanizowane hodowle masowe zwierząt są odpowiedzialne za emisję większej ilości gazów cieplarnianych niż cały transport lądowy, lotniczy i morski razem wzięte. Na rolę ograniczenia mięsa w diecie ze względów ekologicznych zwraca uwagę także WorldWatch Institute oraz Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC).

Ograniczenie lub też całkowita rezygnacja z mięsa w naszym menu może przyczynić się do poprawy kondycji naszego środowiska w większym stopniu niż inne, bardziej popularne sposoby, takie jak segregacja śmieci, oszczędzanie wody czy światła.

Wszystko to kwestia wyboru. Wegetarianizm raz w tygodniu. Nic prostszego!